Asansör Çeşitleri

Bulunduğunuz Yer : Ana Sayfa / Asansör Çeşitleri
Otomatik Asansörler.

Otomatik asansörler, konforu ve güvenliği ile kullanım açısından gayet basitlik ve rahatlık sağlamaktadır.

Makine Dairesiz Asansörler.

Makine dairesi olan yapıların çoğu zaman bina estetiğine ve görüntüsüne olumsuz etkisi gözlemlenmektedir.

Hidrolik Asansörler.

Yapının içerisinde makine dairesinin olmadığı ve kullanıcı trafik yoğunluğunun az olduğu konutlarda, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde ve villalarda hidrolik asansörler daha çok tercih edilir.

İnsan Asansörleri.

İnsan asansörleri, binaların projelendirilme aşamasında yapılan trafik hesaplamalarına ve asansör avam projelerine uygun olarak imal edilmelidirler.

Yük Asansörleri.

Yük asansörleri, konfor ve hızdan çok asansörün eşya ya da malzeme taşıma kapasitesi daha önemlidir. Çoğunlukla, depo, alışveriş merkezi, fabrika gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yapılarda kullanılır.

Sedye Asansörleri.

Sedye asansörleri, taşıma kapasitesi bakımından 1.600 Kg, 2.000 kg ve 2.500 Kg’a kadar, 0,40 m/sn’den 3 m/sn kadar kabin hızına göre tercih edilebilir. .

Araç Asansörleri.

Araç Asansörleri genellikle, otomotiv şirketlerinde, araba otoparklarında ve araç bakım-onarım servislerinde yoğunlukla kullanılmaktadır.

Panoramik Asansörleri.

Panoramik asansörleri, diğer asansör modellerinden ayıran en belirgin özelliği bir veya bir kaç duvarının cam olarak üretilmesidir.

Engelli Asansörü.

Engelli asansörleri, merdiven basamaklarından ya da yükseltilerden çıkamayacak kadar rahatsız olan kişilerin kolaylıkla bu engelleri aşabilmeleri için tasarlanmıştır.

Yemek Asansörü.

Yemek Asansörü, kullanım amacı ve boyutları gereği insanların giremeyeceği bir asansör modelidir.